Aktuality
HLEDÁME UČITELE!! Mgr. Jitka Popelková

19.6.2007

Pro školní rok 07/08 hledáme učitele:

 • strojírenských předmětů
  Požadavky: VŠ vzdělání - strojírenského zaměření, znalost kreslení 2D, 3D
 • matematika – tělesná výchova nebo matematika fyzika , případně matematika s jiným předmětem

Nástup 1. září 2007.

 
Studenti SPŠ uspořádali charitativní sbírku třída 06ADM-A

10.6.2007

Studenti 1.A Střední průmyslové školy v Bruntále uspořádali charitativní akci pro děti z Dětského domova v Miloticích nad Opavou. Tato dobročinná akce probíhala již od prosince 2006 až do konce února 2007, během které se vybralo téměř pět a půl tisíce korun. Přispívali nejen studenti této školy, ale i učitelé. V úterý 17. dubna 2007 studenti 1. A společně se svými učiteli navštívili děti z dětského domova, aby jim předali dárky, které nakoupili za peníze z dobročinné sbírky.  Radost a štěstí dětských očí byly odměnou za vynaložené úsilí a ochotu, kterou studenti projevili svými finančními příspěvky. Přejeme si a pevně věříme, že touto prospěšnou akcí zahájila naše škola novou tradici.

Společné foto v dětském domově Milotice
 
Vyřazení maturantů SPŠ Bruntál Mgr. Marcela Králová

7.6.2007

Už tradičně se v pátek 1. června 2007 v sále Městského divadla v Bruntále rozloučila SPŠ se svými absolventy. Ředitel školy, pan ing. Petr Černý na slavnostním shromáždění pozdravil a přivítal absolventy, jejich rodiče a hosty a seznámil přítomné s výsledky letošních maturitních zkoušek. Školu v letošním roce opouští čtyři třídy, z toho dvě třídy studovaly obor Elektronické počítačové systémy, dále žáci absolvovali obor Strojírenská technická administrativa, obor Strojírenství a Silniční doprava. Z celkového počtu 95 žáků 4.ročníků jich prospělo 89. 24 prospělo s vyznamenáním, 3 absolvovali na samé výborné a 6 žáků neprospělo. Tito žáci vykonají v září opravnou maturitní zkoušku z jednoho předmětu.
Slavnostní shromáždění pozdravil místostarosta města Bruntál pan Bc. Stanislav Navrátil a k absolventům promluvil zástupce Úřadu práce pan Ing. Rous. Poté na jeviště vystoupili žáci ZUŠ v Bruntále s malým koncertem, který uvedla zástupkyně ředitelky paní Alice Pospíšilová. Ani letos nás vystoupení žáků ZUŠ nezklamalo a jako vždy navodilo velmi krásnou a slavnostní atmosféru tohoto dopoledne. Pro tuto příležitost vhodně vybrané skladby a písně způsobily, že oči některých maminek se zaleskly slzami dojetí. A pak už jednotlivé třídy se svými učiteli vystupovaly na jeviště a absolventi přebírali z jejich rukou a rukou ředitele školy maturitní vysvědčení, pamětní listy za sportovní reprezentaci školy, za prospěch s vyznamenáním, za samé výborné u maturitní zkoušky a za reprezentaci školy v projektu Socrates. Třídní učitelé se v krátkých projevech rozloučili se svými žáky a z jejich řeči bylo patrno, že budou na své absolventy vzpomínat.
Bylo to poprvé, kdy si na slavnostním vyřazení maturantů vyžádal přítomnost a slovo předseda maturitní komise dvou tříd, který po 14 dní spolu s námi sledoval výkony žáků u maturitních zkoušek. Ve svém krátkém projevu vyzvedl výkony některých žáků a pochvalně se vyjádřil o jejich širokém rozhledu a odborných znalostech.
Za absolventy se rozloučila se školou a svými učiteli Helena Schöblová a pak už za zvuku tónů oblíbené písně We are the Champions následovalo slavnostní defilé všech absolventů na jevišti.
Pohled do jeviště mne přesvědčil, že stejně jako každý rok i letos jsme se s našimi absolventy rozloučili důstojným způsobem a my, oni i rodiče budeme na tento den dlouho vzpomínat. Přejeme všem hodně zdraví, osobního štěstí a splněných ambicí a doufáme, že budete naši školu vzorně reprezentovat.

Archiv fotografií ze slavnostního vyřazení 71 MB

Projev místostarosty Bc. Navrátila
Předávání maturitních vysvědčení Ing. Černým ředitelem školy
Vystoupení ZUŠ
 
Maturity 2007 Bc. Jan Meca

5.6.2007

Od 21. května do 1. června u nás ve škole probíhaly maturitní zkoušky. Většina ze studentů se vypořádala s první těžkou životní zkouškou úspěšně. Čtrnáct studentů prospělo s vyznamenáním. Celkem se maturitních zkoušek zúčastnilo 95 studentů. Velkým úspěchem letošních maturit byly praktické maturitní práce, které se konali formou obhajoby. Některé práce dosahovali téměř vysokoškolské úrovně. Chtěli bychom popřát našim absolventům hodně štěstí a úspěchů do dalšího života a také zhodnocení znalostí a dovedností, které jim naše škola dala.

Fotoarchiv z maturit 314 MB


 
Předpověď počasí pro Bruntál Bc. David Pizur

5.6.2007

Zajímá vás, jaké bude počasí přímo v našem městě? Jaké budou následující dva dny? Jaké nás čekají teploty? Chcete k tomu vidět, jak situace vypadá venku právě teď? Nyní je to možné! Stačí si vyťukat náš web: www.zsbrok.cz a kliknout na „počasí v Bruntále“. Dostanete předpověď ušitou na míru přímo Bruntálu a k tomu obraz z webové kamery

Jedná se o oficiální webové stránky Základní školy Bruntál, Okružní 38, p. o. Nabízíme spoustu informací, fotografií a dalších zajímavostí ze života školy. Snažíme se o takřka každodenní aktualizaci.  

Přijďte se k nám podívat! Budeme rádi. 

S přátelským pozdravem  www.zsbrok.cz 

počasí pro Bruntál
 

Májový maratón v psaní na klávesnici

Bc. Jana Kočařová

21.5.2007

O tom, že noc může být nekonečně dlouháááá se přesvědčili všichni, kteří přišli zabojovat v noci ze čtvrtka na pátek v psaní na klávesnici. Je těžko říci, kdo zvítězil, protože borci jsou opravdu všichni, kteří se přihlásili a bojovali až do rána. Únavu bylo těžké překonávat, filmy některé uspávaly, proto každý bojoval jak se dalo. Někteří využili procházek v májové noci, jiní člověče nezlob se nebo pexeso, chat , televizi … jiní pili hektolitry kávy, koly  a všichni společně mysleli na jediné – na postel.  
Na počátku bylo hej, exhibice nepísařů z řad organizátorů a hostů pobavila všechny a ten nejpomalejší dostal cenu útěchy. Pak přišli na řadu profíci  a bylo na co se dívat. Když se to umí tak i psaní na klávesnici může vypadat jako koncert. Jak to všechno dopadlo?
 

Trochu statistiky a srovnání Bruntálu a Krnova     Bruntál          Krnov
Počet družstev 6 (3 SPŠ, 2 OA, 1 Prima) Počet družstev 7 (6 SOŠ DCR, 1 SPgŠ)
Nejlepší družstvo Obchodka 2 Nejlepší družstvo SOŠ DCR A1
Nejlepší jednotlivec Tomáš Kašpařík (26 126) OA Nejlepší jednotlivec Natálie Lazurná (23 268) SOŠ DCR
Počet úhozů celkem 414 762 Počet úhozů celkem 427 380
 
Z naší školy bylo nejlepší hvězdné družstvo Koloušků ve složení Krejčí, Žondra, Brenkus, Krček, Mezuliánik, Němeček,  kteří skončili na druhém místě a  docela rozdrtili družstva děvčat. Zkrátka šikulky. 
Poděkování patří mému realizačnímu týmu ve složení:Aleš Orság, Tomáš Húsek – rozhodčí, technické zázemí; Iva Muchová – moje pravá ruka; Laďa Homolka – fotograf, Přema Cenek – zázemí učebny.  Kolegové díky! 
Poděkování patří také firmám Karla, Dalimil, MěÚ Bruntál, Elap, Eso, Atlas, Havlík bez jejichž pomoci bych nemohla soutěž realizovat.  
Tak a teď honem dobrou noc a sladce spát a spát. 

 

 
Kulturní okénko Bc. Jana Kočařová

15.5.2007

Nestane se pokaždé, že v jednom týdnu shlédnete několik kulturních akcí a každá vás nadchne. Poslední týden v dubnu byl kulturně voňavý, proto se chci s vámi podělit o nevšední zážitek:

 • Film Vratné lahve splnil moje očekávání na jedničku. Byl Svěrákovsky citlivý, úsměvný a milý. Stojí za to ho vidět a doporučuji všem věkovým kategoriím.
 • Putovní výstava Karla Gotta byla také docela zajímavá, přestože tento malířský styl mi není příliš blízký. Žádnou obrazovou reprodukci jsem si  nekoupila, ale v duchu si zazpívala jeho písně, které vás výstavou provází a usoudila, že mistr je zkrátka Šikula nejen na zpívání …
 • Posledním a největším zážitkem byla pro mě hra „Můj báječný rozvod“ v podání Elišky Balzerová.  Téma nepříliš veselé, každodenní, osobní a citlivé pro spoustu žen a mužů … Přesto je toto bolavé období herečkou podáno tak, že se smějete, někdy skoro pláčete, obdivujete všechny situace a role, které  během představení hraje a ani na chvilku nezíváte nudou, nesledujete hodinky a nemáte potřebu potichounku zmizet. Když hra končí je vám to skoro líto a máte chuť obejmout hlavní představitelku a poděkovat ji asi nejvíc za to, že hrála s takovou chutí a láskou, šarmem a mladostí, že to za mě nejlépe vyjádří recenze odborníků: http://www.novinky.cz/02/16/56.html

A na závěr je úžasné, že skoro 50 studentů a učitelů z naší školy hru vidělo a poděkovalo herečce za její krásný výkon kytičkou.
Jestli se chcete také podělit se svými zážitky tak honem sem na naše webovky.

 
Soutěž v 3D modelování Vitězslav Šodek

7.5.2007

Dne 26.4. 2007 se pořádal 6. ročník soutěže v 3D modelování v Kolíně. Soutěže se účastnili i naši studenti v podobném složení jako v předcházející soutěži v Praze. Studenty 3.A Miroslava Minaříka a Aloise Pavlíčka doplnil Honza Němec. Všichni studenti opět ukázali své kavlity. V kategorii jednotlivců vyhrál první místo Miroslav Minařík a odnesl si hodnotnou cenu v podobě 17" monitoru. Dlouhou dobu hajil druhé místo Alois Pavlíček, jeden překlep ho v jeho jinak bezchybné práci stál tolik dobů, že se na stupně vítězů již nedostal. Skvělou práci předvedl i Honza Němec, který v konečném pořadí skončil asi na 5. místě. V celkovém hodnocení škol obsadila SPŠ Bruntál opět 1. místo. Účastníkům děkujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

 

Přehled volných míst

Mgr. Jitka Popelková

25.4.2007


kód oboru vzdělání název oboru vzdělání stupeň vzdělání forma druh délka vzdělávání
v rocích
počet volných
míst
23-41-M/001 Strojírenství střední s maturitní zkouškou denní řádné 4 5
64-42-M/003 Strojírenská technická administrativa střední s maturitní zkouškou denní řádné 4 16
26-47-M/002 Elektronické počítačové systémy střední s maturitní zkouškou denní řádné 4 13

Kontaktní osoba, telefon: Mgr. Jitka Popelková, 555 559 723
RED_IZO: 600 016 170

2. kolo přijímacího řízení proběhne 14. května 2007.
Přihlášky je nutno doručit na adresu školy do 11. května 2007 (rozhodující je datum podání).
Ve druhém kole se zkoušky NEKONAJÍ. Žáci budou přijati na základě prospěchu ze základní školy.

 
Noční maratón v psaní na klávesnici Bc. Jana Kočařová

25.4.2007

Noční májový maratón v psaní na klávesnici – 10. května 2007  od 19:00 do 7:00 hodin

U NÁS NA ŠKOLE

Akce mimořádného významu, boj mezi Krnovem a Bruntálem, spaní a nespaní ve škole, doprovodné soutěže … 
Hledám studenty z naší školy, kteří se zapojí do soutěže v psaní na klávesnici. Akce je významná proto, že souběžně píší dvě školy  (SPŠ Bruntál a SOŠ Dopravy a cestovního ruchu Krnov) a pomocí on-line přenosu se budeme vzájemně sledovat po celou noc. Kdo vyhraje? 
Zkuste zabojovat a podpořit školu. Přihlásit se mohou jednotlivci ze školy z jakékoliv třídy a ročníku, nebo celá 5členná družstva plus jeden náhradník. Mohou vás podpořit přátelé, družstva mohou mít vlastní image, transparenty a jiné povzbuzující prostředky. 
Uvítám studentky a studenty na pomoc při organizaci. Přihlášky do 4. května 2007 u pí Kočařové, osobně nebo e-mailem. 

Pozvánka [stáhnout]
Přihláška [stáhnout]


 

Výsledky přijímacího řízení

Bc. Jan Meca

24.4.2007

Výsledky přijímacího řízení:

Elektronické počítačové systémy [stáhnout]
Silniční doprava [stáhnout]
Strojírenství - výpočetní technika [stáhnout]
Strojírenská technická administrativa [stáhnout]

 

Soutěž v NC programování

Vitězslav Šodek

24.4.2007

Dne 13. a 14. 4. 2007 proběhl v Praze 6. ročník  soutěže v ručním a strojním programování CNC strojů. Naše škola se této soutěže účastnila již po několikáté a opět úspěšně. Letošního ročníku se účastnilo celkem 70 studentů z celé ČR a Maďarska. Z tohoto počtu si asi 25 studentů  zvolilo oblast CAM programování a 45 studentů včetně dvou našich studentů ze 3.A Aloise Pavlíčka a Miroslava Minaříka si vsi zvolilo oblast ručního NC programování.  Soutěž byla rozdělena do dvou dnů. První den studenti psali vědomostní testy týkající se strojírenství a obrábění na CNC strojích všeobecně a druhý den předvedli své znalosti a dovednosti v praktické části programování. Naši studenti se poprali se všemi úkoly a ukázali tak nejen své kvality, ale i kvality celé SPŠ Bruntál. Alois Pavlíček se umístil na krásném 5. místě a Miroslav Minařík se umístil na 2. místě  celkového hodnocení jednotlivců. Ovšem v kategorii škol SPŠ Bruntál skončila na úžasném 1. místě. Minařík vyhrál domácí HiFi systém a škola získala hodnotnou cenu v podobě licence na SurfCam Velocity. Obou studentům bych chtěl poděkovat za svědomitý přístup k soutěži a všem učitelům za vědomosti,  které jim předávají a dokazali tím to, že SPŠ Bruntál má stále své kvality.

 

Třídní schůzky

Bc. Jana Kočařová

9.4.2007

Třídní schůzky se uskuteční 11. dubna 2007 od 16:30 do 18:00 hodin.

 

POSLEDNÍ MIKINA - Prodáno!!

Bc. Jan Meca

2.4.2007

Při objednávce textilu s logem školy nám zůstala jedna fleece bunda. Kdo má zájem nechť se zastaví do kabinetu VT - vedle skleníku. Cena 450 Kč.

 

II. kolo přijímacího řízení

Bc. Jana Kočařová

2.4.2007

II. kolo přijímacího řízení proběhlo v příjemné, milé a pracovní atmosféře. Mezi sebou bojovaly Gábina Kmiťová, Pavla Křenková a Věra Meissnerová. Kromě potřebných materiálů jako životopis, žádost o místo si musela děvčata najít na webových stránkách vhodný inzerát nabízející práci v administrativě. Rozhodování o vítězce vůbec nebylo snadné, a právě  vhodná volba pracovní pozice nakonec rozhodla. Komise ve složení  Ing. Cenek, Bc. Kočařová a hosté Mgr. Pavelková personální ředitelka firmy Osram, paní Jašková, hospodářka 1. ZŠ Bruntál měla velmi obtížnou roli - vybrat tu nejlepší. Vítězkou a majitelkou 1000 Kč  se stala Věrka Meissnerová. Nejenže dostala příjemnou finanční částku ale také fiktivní pracovní smlouvu do firmy Osram.
 
Pochvala ovšem patří všem zúčastněným za vzornou přípravu na přijímací řízení. Velmi děkuji také našim hostům, kteří nejenom, že zasedli do komise, ale také prozradili studentkám v další diskusi naplň jejich práce,  odpovídali na dotazy studentek a poradili jak se připravit na hledání vhodného zaměstnání, odkud čerpat zdroje aj. důležité informace.
 
Akce byla velmi zdařilá a už se těším na příští rok na další šikovné adeptky.

 

 

Matematická soutěž

RNDr. Iva Muchová

2.4.2007

Matematika ve škole:
Dne 15. března 2007 proběhlo školní kolo v matematické soutěži. Nejlepší studenti se účastní Regionálního kola v Ostravě.

Matematika v celém světě:
dne 16. března 2007 proběhla Celostátní matematická soutěž Klokan. Z naší školy se účastnili vybraní žáci z prvních až čtvrtých ročníků. Tato soutěž probíhá v celém světě.
Výsledky:
Junior [stáhnout]
Student [stáhnout]
Ostrava [stáhnout]


 
Autosalon Źeneva 2007 Ing. Ladislav Homolka

27.3.2007

V době od 8. do18. března 2007 se konal v Ženevě 77. autosalon (International motor show and accessories) - největší v Evropě a druhý největší na světě (po Detroitu v USA), na který uspořádala SPŠ Bruntál zájezd pro zájemce z řad studentů oborů Silniční doprava a Strojírenství. Zájezdu se zúčastnilo 56 žáků a 4 učitelé a uskutečnil se díky CK JV – Tour z Olomouce, která zajistila za velmi výhodných podmínek pro žáky veškeré náležitosti s takovouto akcí spojené.
Do Ženevy jsme odjeli v úterý 13. března kolem 16té hodiny. Doprava se uskutečnila jedním z nejmodernějších autobusů současné doby a to Mercedes Benz Travego 580 RHD za 13 milionů korun (výbava : lednička, chemické WC, kuchyňka, DVD, RMG, 2x monitor, bezpečnostní pásy u všech sedadel,).
Ve středu kolem osmé hodiny ráno jsme již byli v hlavním městě Švýcarska Bernu. Zde si studenti prohlédli historickou část města, podívali a vyfotili se u turistické atrakce Bärengraben - příkopu s medvědy - symbolu kantonu Berns  Po 10té hodině jsme vyrazili směr Ženeva s krátkou zastávkou na vyhlídce na Ženevské jezero nad Laussane. Do druhého největšího města Švýcarska (po Curychu) jsme dorazili po 12té hodině a zaparkovali přímo u květinových hodin v pozadí s vodotryskem tryskajícím v Ženevském jezeře až do výše 140 m. Po prohlídce historických pamětihodností Ženevy měli studenti až do 17ti hodin možnost v tomto nádherném městě strávit volný čas podle svého uvážení. Potom následoval přesun do městečka Thonon-les-Bains ve Francii, kde bylo zajištěno ubytování v hotelu F1. Zde jsme všichni po dlouhé cestě nabrali síly na prohlídku Ženevského autosalonu - hlavním cílem tohoto zájezdu. A následující den po zaslouženém odpočinku jsme po desáté hodině plni očekávání vstupovali do bran tohoto nejprestižnějšího evropského autosalonu na výstavišti Palexpo. Tato výstava osobních automobilů se od ostatních liší hlavně svou atmosférou a přímou účastí všech nejdůležitějších světových výrobců automobilů a ne jenom dealerů. Toto je patrné jak v množství předváděných modelů, z nichž mnohé měly světovou premiéru, tak v dostatečném množství nejrůznějších druhů propagačních materiálů, o které je ale třeba si říci. A tady si naši studenti prověřovali svoje jazykové znalosti. Po 17té hodině pak všichni usedli opět do autobusu a plni těch nejlepších dojmů z tohoto velkolepého autosalonu nastoupili zpáteční cestu do Česka. Při zpáteční cestě si ještě zasoutěžili díky CK JV – Tour ze znalostí automobilové tématiky, přičemž správné odpovědi byly oceněny pěknými cenami. A to byla hezká závěrečná tečka za 77. Ženevským autosalonem.

Účastníci zájezdu

Úspěšný student

Kolektiv

Prohlídka autosalonu studentům umožnila získat nejnovější informace a poznatky z oboru konstrukce a vývoje vozidel, které budou moci uplatnit při studiu svého oboru v blízké budoucnosti.
Na závěr zbývá snad dodat jen to, že o úspěchu této akce svědčí fakt, kdy žáci ještě na zpáteční cestě nedočkavě vyzvídali, jestli se do Ženevy pojede i příští rok…….

           

 

 

Příjímací řízení nanečisto

Bc. Jana Kočařová

11.3.2007

Jak vypadá nervozita před přijímacím řízením si vyzkoušely ve školním kole studentky 4.A na vlastní kůži.  Na vybrané pracovní  pozice se musely pečlivě připravit, zvládnout personální písemnosti a také příjemně překvapit porotu pohotovými odpověďmi. Porota zasedala ve složení Jiskrová, Kočařová, Kubíček a Meca a rozhodně to studentkám neusnadnili. Do dalšího kola postupuje pět studentek a v komisi tentokrát zasedne i personální ředitelka firmy Osram. O dalším kole budeme na stránkách informovat.

 

Únorová stopa

Bc. Jana Kočařová

11.3.2007

Proběhla školní soutěž v psaní na klávesnici tzv. Únorová stopa. Účastnili se studenti prvních ročníků, celkem 73 studentů a dosáhli obdivuhodných výsledků. Nejlepší první tři získali malou odměnu a také možnost prezentovat naši školu na regionální soutěži v Krnově 14. března t.r.

A jak dobře umí ti nejlepší psát? Můžeme jenom závidět a také blahopřát
1 1.A Kosařová Barbora 314,00 0,12
2 1.E Dokládal Jiří 285,30 0,10
3 1.D Pochyla Jan 213,90 0,36

Výsledky všech  ke stažení – zde.
 

Výsledky srovnávacích testů ANJ a NJ

Mgr. Marcela Králová

11.3.2007

Zde můžete stáhnout výsledky srovnávacích testů z předmětů Anglický jazyk a Německý jazyk. [stáhnout]

 

ŠKOLNÍ PLES 2007 - aktualizováno

Bc. Jan Meca

7.2.2007


Vzhledem k velkému zájmu dala škola do prodeje další lístky, a to bez místenky.

Získali jsme pro Vás další hodnotnou cenu do tomboly a to zapůjčení nové Škody Roomster od společnosti Autocolor Design Bruntál

Vážení přátelé, naše škola již tradičně pořádá

ŠKOLNÍ PLES 2007

Ples se uskuteční v budově školy 3. března 2007 od 19.00. Vstupné stojí s místenkou 200 Kč a bez místenky 150 Kč. V ceně je zahrnuta večeře s možností výběru ze tří jídel.

Předprodej vstupenek bude zahájen 12. února na sekretariátě školy u paní Sivulkové. Rezervace vstupenek není možná!

Dále jsme pro Vás připravili jako hlavní cenu do tomboly GPS navigaci. Dle Vašich možností uvítáme příspěvek do tomboly. (možno dohodnout i propagaci Vaší firmy během plesu v prostorách školy).

K poslechu Vám budou hrát ve velkém sále Řebřiňák a v malém sále bude diskotéka.

Pro další případné dotazy piště mailem na meca@sps-bruntal.cz nebo telefonujte na 555 559 736.

Ples 2007
 

ZAV

Bc. Jana Kočařová

7.2.2007

Studenti a učitelé, 
škola zakoupila multilicenci programu ZAV pro psaní  na klávesnici. Kromě studentů, kteří mají výuku v osnovách, se můžete zapojit i vy, kdo máte chuť se zdokonalit a něco přiučit. Výuka  je zdarma a může se  kombinovat i s výukou doma  (tato verze už je placená, ale levnější než oficiální verze). 
Trénink probíhá v učebně 502 ve středu ráno od 7:30 do 7:55 h a ve čtvrtek  od 14:30 do 16:00 hodin anebo kdykoliv
po domluvě. 
Kdo máte zájem kontaktujte mě e-mailem kocarova@sps-bruntal.cz  nebo se přijďte podívat.

 

 

Schůzka zájemců o studium na VŠ

Bc. Jana Kočařová

7.1.2007

Schůzka zájemců o studium na VŠ - 11. ledna 2007 ve 14:40, učebna videa. Na programu přihlášky, potvrzování a vyplňování, studijní materiály, životopis, odvolání aj.

 
Nabídka triček, polokošil, čepic a mikin Bc. Jan Meca

21.12.2006

Díky velkému zájmu ze strany studentů se škola rozhodla zprostředkovat hromadný nákup triček, polokošil, čepic a mikin s logem školy. Veškerý textil je z velmi kvalitních materiálů. Každý kus je dle předlohy opatřen výšivkou. Kompletní nabídku textilu si můžete prohlédnout v přiloženém pdf souboru. Jednotlivé objednávky budou po novém roce přijímat třídní učitelé. Objednávky budou uzavřeny 20. ledna 2007! Doufáme, že se Vám celá kolekce bude líbit. V případě dotazu pište mailem na meca@sps-bruntal.cz.

SPŠ Kolekce oblečení [stáhnout]

Současně mi dovolte popřát Vám i Vašim blízkým klidné prožití Vánočních svátků a hodně štěstí do Nového roku.

Tričko dámské
 
Vyhodnocení soutěže O nejkrásnější židli Bc. Jana Kočařová

20.12.2006

2. místo – židle 2.A hlasů 35 (odměna 800 Kč)
1. místo – židle 3.A hlasů 39
(odměna 1000 Kč)
3. místo – židle 3.B hlasů 30 (odměna 500 Kč)
židle 2.A
židle 3.A
židle 3.B
 

Školní samospráva

Bc. Jana Kočařová

20.12.2006

Dne 12. prosince se na naší škole uskutečnila schůze školní samosprávy. Zápis ze schůze si můžete stáhnout zde.

 
Okresní přebor v šachu Ervín Pillarz

16.12.2006

Dne 15. prosince se studenti naší školy zúčastnili okresního přeboru v šachu středních škol jednotlivců i družstev v Krnově. I když se snažili, na nejvyšší příčky nedosáhli a tak do krajského přeboru nepostoupili. Na fotkách je vidět jejich snaha, ale jen se snažit je málo, je zapotřebí toho více, zkrátka musí se to umět a ne jenom na to čumět. Naší studenti si dobře zahráli a byli spokojeni. Nezbývá než doufat, že příští rok to bude lepší.

I když naší studenti nedosáhli na nejvyšší mety, přesto jim patří dík za reprezentaci naší školy.

Fotky [stáhnout] 7,1 MB zip

 

Rozšíření Wi-Fi sítě

Bc. Jan Meca

5.12.2006

Studenti na naší škole mají nyní možnost prostřednictvím svých notebooků přistupovat na internet téměř v celé hlavní budově školy. Škola zakoupila další Access Pointy pro zlepšení kvality bezdrátového přístupu na internet. Nové přístupové body jsou v současné době rozmístěny na levé (dlouhé) straně budovy v pátém a druhém patře, dále pak na pravé straně ve třetím patře. Síť je prozatím ve zkušebním provozu. Do konce února bude síť rozšířena o další Access Pointy tak, aby byla signálem pokryta celá hlavní budova školy.

wi-fi logo
 
Výstava židle Bc. Jana Kočařová

4.12.2006

Dokázali jsme sobě i jiným udělat radost a zkrášlit vstup do školy
originálními výtvory.


Jsme super! 

Poděkování patří všem, učitelům i žákům, kteří se do soutěže zapojili s vtipem, originalitou a chutí. Teď už zbývá jen vybrat tu pravou … a to je na vás! 

Hlasujte od středy do pátku do hlasovací krabice ve školním bufetu. Hlasujete pouze pro jednu židli, platné jsou lístky s razítkem školy  (jen ve středu hlasování od 12:00 hodin ve vestibulu). 

Pro lepší přehlednost  malé připomenutí ->

2.B Automobilní
3.B Nočníková
učitelská Jehelníčková
kabinet U tří koček
3.C Cédéčková
1.B Záchodová
Kabinet TV Zebrová
2.A Knoflíková
1.A Básničková
1.A Prasátková
2.D Klávesnicová
2.B Šlapací
2.C Občerstvovací
4.A Květinová
4.D Osvícená
 
Konzultační hodiny z matematiky RNDr. Iva Muchová

4.12.2006

Konzultační hodiny z matematiky
každý čtvrtek od 14:30 do 15:15 


podrobnější informace podá p. Iva Muchová 
(je dobré se na účasti předem domluvit, abyste nemuseli čekat)
matika
 

Volba vysoké školy

Bc. Jana Kočařová

4.12.2006

Vaše volba vysoké školy se blíží. Pro usnadnění výběru se mrkněte na nástěnku Výchovného poradce ve 3. patře. Zapůjčuji  Atlas školství, Učitelské noviny s nabídkou vysokých škol, kritérii přijímacího řízení aj. Schůzka s detailními informacemi o vysokých školách, přihlášky aj, se uskuteční v lednu 2007 (datum bude upřesněn). Bližší informace  denně pondělí až čtvrtek o velké přestávce nebo po domluvě.

 
Půlkolona našich studentů Ing. Ladislav Homolka

22.11.2006

V minulých dnech absolvovali žáci druhých ročníků naší školy taneční půlkolonu. Svým rodičům a známým tak mohli ukázat, co se pod vedením tanečního mistra Pavla Měrky již stačili naučit. A bylo na co se dívat. Od úvodní polonézy, přes klasické tance, až po nejnovější modernu. Krásné a zábavné bylo zároveň sledovat, jak se z neohrabaných kluků stávají postupně galantní gentlemani a rozjívených dívek vznešené slečny s chováním na úrovni. Taneční večer se všem velice líbil a všichni se těšíme na závěrečnou kolonu.

Fotky [stáhnout] 3,93 MB zip

Polonéza
 

Nové portály školy

Bc. Jan Meca

15.11.2006

Naše škola spustila tři nové webové portály:

 


V průběhu roku chystáme několik dalších překvapení. Cílem je spustit do konce školního roku dalších pět nových portálu, tak abychom dokázali lépe vyhovět potřebám návštěvníků našich stránek. 

Třídní schůzky

Bc. Jana Kočařová

9.11.2006

Vážení rodiče, dovolujeme si vás pozvat na třídní schůzky, které se uskuteční
ve středu 15. listopadu od 16:30 do 18:00 hodin.

 
Návštěva Hvězdárny a planetária M. Koperníka v Brně o exkurzi nemluvě Mgr. Přemysl Cenek

9.11.2006

První listopadový den roku 2006 byly odtransportovány druhé ročníky autobusy firmy Jelínek do Brna, aby shlédly koncipovaný pořad RNDr. Ledvinky „Vzácná Země“. Brněnská hvězdárna a planetárium je instituce disponující po Paříži a Praze největším planetáriem (tj. projekčním zařízením na simulaci hvězdné oblohy). Také další technické i personální zázemí je vysoce kvalitní. Naši žáci měli tedy možnost dovědět se mnoho zajímavého o naší matičce Zemi i o možnosti existence dalších civilizací ve vesmíru.

Někteří z nich měli obavy, že přednášející nezvládne přednášku sám, a tak mu pomáhali svými projevy, seč jim síly stačily. Další zase vtipně pomohli při simulaci tzv. světelného smetí kolem velkých obytných aglomerací přisvětlováním displeji svých mobilních telefonů. V nastalé záři si ani nevšimli nápisu přes celou projekční plochu, vyzývající k vypnutí mobilů. Ale jinak bylo vše v pořádku. Nazpět dojeli všichni zdrávi, vyprázdněni a posléze zase naplněni, někteří si odnesli i nějaký ten zážitek.

Použiji-li ke zhodnocení úspěšnosti této akce modifikaci Drakeovy rovnice, odhadující počet vyspělých civilizací v naší Galaxii, pak odhad počtu žáků, odnášejících si nové poznatky, lze určit takto: n = N·fffff5, kde N = 87 – počet zúčastěných žáků, f1 = 1 – pravděpodobnost návštěvy toalety, f2 = 1 – pravděpodobnost návštěvy McDonalda, f3 = 0,5 – pravděpodobnost zájmu o exkurzi, f4 = 0,05 – pravděpodobnost zájmu o pořad a f5 = 0,005 – pravděpodobnost zapamatování si poznatků. K samotnému výpočtu jsem se neodhodlal, ponechávám to na laskavém čtenáři (aneb Cenkův paradox).

Děkuji všem svým kolegům PhDr. Krumpholcové, Mgr. Finkousové a Ing, Homolkovi za spoluorganizaci a posledně jmenovanému i za akční fota. 

Planetárium
Planetárium
 

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Mgr. Přemysl Cenek

20.10.2006

Ve středu 18. října 2006 vyrazilo 42 žáků průmyslovky (22 druháků a 20 čtvrťáků) na expedici pracovně nazvanou
„Kulový blesk“. Jelo se škole již známým přibližovadlem VOLAREZy zotavovny Ovčárna  na masiv Mravenečníku. Den jako vymalovaný, sice trochu chladno, ale nebe bez mráčku. Nezávislé objednávky počasí Mgr. Popelkové a Ing. Rybářové byly splněny na sto procent. Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně nás hostila téměř tři a půl hodiny.

Žáci shlédli nejen instruktážní film, ale potom i na vlastní oči základní objekty elektrárny. Dvacet žáků se odvážilo se slušivými červenými helmami na hlavě i  do kaverny samotných turbin. Ti na něž se nedostalo, absolvovali soutěžní kvíz, který se týkal znalostí základních parametrů elektrárny. Vítěz pak do sebe naládoval obsah čokoládové bonboniéry (a bylo mu kupodivu dobře).    

Závěrečná prohlídka dolní nádrže (z autobusu) a horní nádrže (po vlastních) v náporech větru, spolu s nádherným výhledem na celý Hrubý Jeseník a přilehlé několikasetkilometrové okolí spolu s větrnými elektrárnami na Medvědí hoře, završila úspěšně expedici.

Zpáteční cesta kolem dřevěného kostelíku v Maršíkově byla důstojnou tečkou celé akce. Určitě se tam s dalšími studenty vrátíme.

Úplně na konec: Ten bezvadný průvodce byl pan Ing. Šmíd a také jsme mu to řekli na rovinu. 

 
Vánoce všem dětem Bc. Jana Kočařová

19.10.2006

V minulém školním roce jsme věnovali spoustu hraček a milých dárků pro děti, které si nemohou hrát jako my, nemají stejné životní podmínky. Udělali jsme radost sobě i jiným, proto chceme v letošním roce pomoci humanitární organizaci Adra a připravit dětem dárky znovu. Obrátíme se na také na další školy v našem městě. Věřím, že naši akci podpoříte a předem děkujeme  za spolupráci. 
Věci, hračky, stavebnice, staré optické brýle a ostatní věci, které vás už nebaví, noste do kabinetu výpočetní techniky Jana Kočařová.

Plakát  zde

 
Není židle jako židle Popelková, Kočařová, Stáňová

19.10.2006

Kam s nimi? Máme staré židle z učebny videa a je škoda je vyhodit. I ze starého kusu se dá udělat nový, originální kousek. Je nás tu hodně šikovných a nápaditých a proto soutěžíme!

 • Každá třída dostane jednu starou židli (v případě, že bude chtít pro originální nápad více, může si říci).
 • Židli vytvoří nový design – humorný, barevný, praštěný, omotaný, novinový, drátěný, papírový, knoflíkový, tématický, zoologický atd.
 • Na židli se musí dát sedět. Židle budou vystaveny ve vestibulu školy na Den otevřených dveří a ve škole budou tvořit originální kulisu k použití.
 • Fantazii se meze nekladou, originalita především.
 • Nejlepší autor, třída, budou oceněni.
 • Domov mládeže vyrobí také svoji vlastní židli.
 • Židle jsou k vydání u školníka p. Meci
 • Každá židle je označena názvem třídy.

Akce končí 30. listopadu 2006.

F1 – požádejte o pomoc třídního.

Kdo to vymyslel? Výchovná trojice: Popelková, Kočařová, Stáňová.

Fotky [stáhnout] 178 kB zip

ukázková židle
 
Chorvatsko 2006/2007  Bc. Jana Kočařová

16.10.2006

V letošním školním roce se uskutečnil sportovně – turistický kurz 3. ročníků v Chorvatsku již po čtvrté.Konal se na Istrijském poloostrově v kempu Pineta poblíž malebné vesničky Fažana. Kurzu se zúčastnilo 61 studentů, 5 pedagogů a zdravotník.Studenti se během pobytu nevěnovali jen koupání a opalování, ale měli bohatý program sportovních a společenských soutěží.. Všichni se mohli zapojit do turnajových soutěží v kopané, streetballu, beach odbíjené, rychlostní kanoistice, šachách a sudoku. Často se studenti věnovali i turistickým procházkám podél pobřeží do rybářské vesničky Fažana. Byl pro připraven výlet lodí do města Puly a část se jich zúčastnila koupání a prohlídky přírodní  rezervace na Brijunských ostrovech.Pedagogové byli s průběhem kurzu spokojeni a chválí studenty za jejich chování a vystupování.

 

  
 
Výsledky sportovních soutěží Mgr. Miroslava Stáňová

16.10.2006

Streetball: 1. Stoklasa,Hromek,Kahánek  2. Rydzyk, Lön, Dankovič  3. Kurka, Staněk, Křivánek
 
Sudoku: 1. Burdík  2. Láňo  3. Minaříki
 
Šachy:  1. Šlézar  2. Hromek  3. Pavlíček
 
Rychlostní kanoistika : 1. Křivánek, Dankovič 2. Urban, Piatke  3. Slavík, Hromek
 
Kopaná: 1. Bikár,Kurka,Staněk,Křivánek, Lón, Dankovič
              2. Plaček, Šmíd, Mezulianik, Klapetek, Juřica, Benedikovič
              3. Kalivoda, Urban, Piatke, Stoklasa, Slavík
 
Beach odbíjená : 1. Gloga, Rydzyk  2. Štěpán, Staněk  3. Walak, Lón
 
FRANCIE, NĚMECKO, POLSKO, RUMUNSKO A SICILIE NA SPŠ BRUNTÁL Mgr. Marcela Králová

26.9.2006

Dne 11. dubna 2006 uveřejnily naše noviny článek „Studenti SPŠ Bruntál zazářili ve Francii". Autorka článku přislíbila čtenářům další informace o setkání škol v rámci PROJEKTU EVROPSKÉ UNIE SOCRATES – COMENIUS 1. Svůj článek zakončila slovy: „Přátelské vztahy naší školy se školami ve Francii, Německu, Itálii nekončí, budou pokračovat i nadále a veřejnost o nich bude informována. V září 2006 převezmeme my, SPŠ Bruntál, roli hostitele dalšího setkání škol v rámci tohoto projektu. Vynasnažíme se zhostit se tohoto úkolu co nejlépe."
A tak po prvním oficiálním setkání v polském Sulechowě v září 2006 byli 18. září 2006 na bruntálském zámku přivítání starostou města zástupci partnerských škol – 30 učitelů a 37 žáků z Francie, Německa atd. Další setkání v rámci tohoto projektu se uskuteční příští rok v Rumunsku.
Na mezi setkání v březnu ve francouzském Montbard byly vyhodnoceny jednotlivé aktivity a prokonzultovány návrhy na další činnost. Úkol Francie spočívá v získávání sponzorů, kteří by po finanční stránce zabezpečili veškerou produkci. Finančně velmi nákladný bude francouzský strom, z něhož   bude vyrobena hřídel. Bude třeba získat finance na dřevěné vodní kolo, které bude vyrobeno v polském Sulechowě. Osmdesáti kilové kladivo a všechny jeho kovové části zhotovili v Německu.
K projektu se připojila škola Gymnaziálního typu v polské Czerwionce – žáci pracují na historické a literární dokumentaci řádu Cistersiánů, v jejichž klášteře Fontaney Abbey, uprostřed Francie, se nacházelo vodní kolo, s kladivem na konci hřídele, které roztloukalo železnou rudu. Cílem projektu je obnovit toto kladivo pro muzeální účely tak, aby bylo vše zachováno v původním stylu.
Náplň setkání zástupců škol na bruntálské SPŠ bude pracovní. Zástupci Francie přivezou zprávu o sponzorech a finanční situaci. Dalším bodem jednání bude instalace vodního kola a jeho zpřístupnění v letech 2007/2008. Slavnostnímu spuštění vodního kola bude přítomen i bývalý student naší školy Radim Doleček, který v loňském roce představil ve Francii pro regionální televizi z Dijonu svou animaci vodního kola. Pracoval pouze na základě fotografií a internetové dokumentace kláštera a práce jeho, jeho spolužáka Rostislava Jiřičného a Ing. Květoslava Bedáně sklidila v Montbard obrovský úspěch.
Setkání na zámku v pondělí 18.září předcházelo uvítání na SPŠ Bruntál, zúčastnění byli zároveň seznámeni s programem, v rámci kterého je čeká výlet do Vrbna – Mnichova a prohlídka výroby historického skla, výlet do Olomouce a dvoudenní pracovní cesta do polské Czerwionky. Doprovázet je bude koordinátorka projektu paní Mgr. Eva Votrubová.

Tento článek byl otištěn v týdeníku MU Bruntál Náš domov.

 
Začátek školního roku Bc. Jan Meca

19.8.2006

Školní rok začíná 4. září 2006
Podzimní termín maturit je 1. září 2006
Opravné zkoušky se budou konat od 28. srpna 2006

 
Závěr školního roku studentů oboru SID Ing. Ladislav Homolka

19.8.2006

Poslední týdny školního roku 2005/2006 byly pro žáky oboru Silniční doprava opravdu velmi zajímavé a pestré. V rámci seznamování s nejnovějšími trendy ve vývoji diagnostické techniky nejprve žáci třetího ročníku absolvovali exkurzi v nově otevřené Stanici technické kontroly v Krnovské ulici. Tato STK je vybavena nejnovějšími diagnostickými přístroji, kde většina naměřených hodnot se již samozřejmě vyhodnocuje pomocí výpočetní techniky i s grafickým výstupem. Žáci tak mohli seznámit se skutečným průběhem technické prohlídky vozidla a zjišťováním jeho technického stavu přímo v praxi a končící nalepením kontrolní nálepky pro vyznačení platnosti technické způsobilosti vozidla k provozu na pozemních komunikacích.
Poslední dva týdny v květnu pak žáci 2. a 3. ročníků všech oborů absolvovali povinnou praxi u různých firem a institucí.

A hned první týden po návratu z praxe jeli žáci oboru Silniční doprava na exkurzi do Kopřivnice. Zde si nejprve prohlédli výrobu nákladních vozidel ve společnosti Terex-Tatra, kde viděli jak montáž vzduchem chlazených naftových motorů, charakteristických pro vozidla Tatra, tak i montáž podvozků s páteřovým nástavným rámem a celkovou kompletaci vozidel. Nejvíce je zaujala speciální vojenská pětinápravová aplikace, kterou není možno běžně vidět, vyráběná pro Rusko a Indii jako raketový nosič. Po prohlídce výrobního závodu navštívili žáci tatrovácké museum, ve kterém se seznámili s historií a nejslavnějšími výrobky naší nejstarší automobilky. Po obědě je čekala ještě návštěva firmy Tommü motor tuning ve Studénce. Žáci tak měli možnost v reálu vidět, jak se dělají  úpravy vozidel a motorů, o kterých jim Ing. Tomáš Mück, majitel firmy a několikanásobný účastník Rallye Paris – Dakar, přednášel na besedě začátkem února na SPŠ. Mohli zde mimo jiné vidět také hydrodynamickou motorovou brzdu americké výroby, schopnou brzdit motory až do výkonu 1000 kW.

           

Výroba motorů

Kromě těchto akcí byli žáci začátkem dubna ještě na autosalonu v Lipsku, jehož prohlídka spolu s výše uvedenými akcemi jim umožnila získat nejnovější informace a poznatky z oboru konstrukce a vývoje vozidel, které se jim budou při studiu jejich oboru velice hodit.

Z uvedeného výčtu letošních akcí je patrné, že SPŠ Bruntál má zájem o všestranný rozvoj znalostí žáků nejen po stránce teoretické, ale nedílně i praktické s možností ověřit si nabyté poznatky a zkušenosti v praxi.

  
 
Maturity 2006 Bc. Jan Meca

20.6.2006

Na přelomu května a června proběhly na naší škole maturitní zkoušky. Těch se zúčastnilo 95 žáků, z nichž 94 zkoušku složilo úspěšně. 22 žáků prospělo u maturitní zkoušky z vyznamenáním a čtyři z nich odmaturovali se samými jedničkami.

Absolventi se pak se školou rozloučili 2. června v Městském divadle na slavnostním vyřazení. Zde mimo jiné vystoupila s projevem místostarosta města paní Hana Šutovská a program zpestřila svým vystoupením místní Základní umělecká škola. Poté postupně proběhlo rozloučení tříd se svými třídními učiteli. Za školu bych chtěl našim absolventům pogratulovat k dobrým výsledkům a popřát hodně úspěchů do dalšího života.

bez komentáře

Poslední zvoněníNa první pohled potící se student 

Fotky ke stažení:
Ústní maturity [stáhnout] 239 MB zip
Slavnostní vyřazení [stáhnout] 111 MB zip

 
Exkurze Ostrava Bc. Jana Kočařová

20.6.2006

Exkurze aneb jak se ulít ze školy, tak vypadá konec školního roku.
Vyrazili jsme do Ostravy do počítačové firmy ATCompus, která je největším výrobcem počítačů v České republice. Prohlédli jsme si moderní provoz, výrobní linku a získali jsme dostatek informací od zahájení výroby do předání počítače zákazníkovi.  
Po exkurzi hurá do ZOO viz foto. Hošani z 2.D a 3.D zpívali celou cestu zpátky, jejich repertoár byl velmi široký. Díky nim cesta rychle utekla … Kdo nezpívá není Čech! 

Fotky [stáhnout] 2,5 MB zip

03EPS-D s třídním učitelem
 
Informace pro 1. ročník 06/07 Mgr. Jitka Popelková

9.6.2006

V přiloženém souboru naleznete informace pro studenty budoucích prvních ročníků : [stáhnout]
velikost: 140 kB
formát souboru: PDF
Zde stáhnete aplikaci na prohlížení PDF souborů

 
Brigáda - Rakovník Bc. Jana Kočařová

1.6.2006

automobilový průmysl v Rakovníku hledá brigádníky, nástup ihned (platí to i pro prázdniny) 
Kontakt: Hahnová Alena 553 632 157; 604 297 720 
Bližší informace: 
 • obsluha a montáž strojů,
 • bezhlučný provoz, bezprašné prostředí,
 • třísměnný provoz.
  Platební podmínky: 
 • 62,20 Kč/hodina + 8,00 Kč motivační bonus,
 • příplatek za odpolední 7 Kč,
 • noční 14 Kč,
 • přesčasy a práce o víkendu 25 % z průměru.
Využijte příležitosti, nabídka platí pro chlapce i dívky!!
 
Třetí kolo přijímacího řízení Bc. Jan Meca

26.5.2006

Počty přijímaných studentů ve třetím kole přijímacího řízení : [stáhnout]

 
Zkušební provoz WiFi sítě Ing. Lukáš Šulkovský

15.5.2006

Už je to skoro měsíc co byl zahájen zkušební provoz školní WiFi sítě, pomocí niž mohou studenti naší školy přistupovat zdarma do sítě Internet. Prvně bylo nasazeno zařízení společnosti D-link DWL900AP+. Pro nutnou správu bylo pořízeno zařízení D-link DI-524, které umožňuje i řízení rychlosti v této síti a zároveň obsahuje router. Tím se odstranil problém s IP adresami, kdy někteří žáci používali statické přidělování a úspěšně tak docházelo ke kolizím na síti. Pro lepší signál, bylo zařízení opatřeno 5dBi anténou. Síť je veřejná pro všechny studenty s patřičným vybavením nutné pro připojení. Jméno sítě je SPS-WiFi a pracuje v modech 802.11b a 802.11g. V současnosti je nastavena rychlost uploadu a downloadu na 512kbps, která je optimálně přerozdělována všem připojeným do sítě.

 
Úspěch naší studentky Bc. Jana Kočařová

15.5.2006

Martina Musilová studentka 3. A reprezentovala na Mistrovství České republiky v atletice neslyšících sportovců, které proběhlo 7. května v Praze. Martina získala 3 zlaté medaile a jedno druhé místo. Blahopřejeme ke krásnému úspěchu. Výsledky: 
2. místo  100 m běh, 1. místo koule (4 kg) 10,15 m, 1. místo štafeta 4 x 100 m, 1. místo dálka 3,94 m

 
Druhé kolo přijímacího řízení Bc. Jan Meca

28.4.2006

Počty přijímaných studentů ve druhém kole přijímacího řízení : [stáhnout]

 
Výsledky přijímacího řízení Bc. Jan Meca

25.4.2006

Výsledky přijímacího řízení na všechny obory: [stáhnout]
velikost: 185 kB

formát souboru: PDF Zde stáhnete aplikaci na prohlížení PDF souborů

 
Návštštěva autosalonu v Lipsku Ing. Ladislav Homolka

13.4.2006

V prvním dubnovém týdnu proběhl v Lipsku Středoevropský autosalon AMI (Auto Mobil International), na který uspořádala SPŠ Bruntál zájezd pro studenty oboru Silniční doprava. Žáci tak mohli shlédnout automobily 50ti světových značek, mezi nimiž byla více než stovka světových, evropských a německých premiér. V Lipsku poprvé vystavovala americká značka Dodge, světovou premiéru tam oslavil Peugeot 307 a samozřejmě nechyběla celá řada novinek, představených poprvé před pouhým měsícem na Ženevském autosalonu. Byly mezi nimi takové lahůdky jako sportovní roadster Opel GT, svůdná Alfa Romeo Spider, oceněná titulem Kabriolet roku 2006, luxusní sedany Lexus LS, Volvo 580 nebo Honda Legend. Oblíbenou kategorii vozů SUV v Lipsku zastupovaly kompaktní dvojčata Fiat Sedici/Suzuki SX4, velké Subaru B9 Tribeca, elegantní Chevrolet Captiva a druhá generace Hyundai Santa Fe. Z levnějších vozů měli žáci možnost shlédnout takové novinky jako je prostorná Škoda Roomster, Peugeot 207 nebo Hyundai Accent. Kořením každého dobrého autosalonu jsou designerské studie a koncepty, z nichž se na lipské půdě představily například Volvo C30, Citroën C-Aiplay, Honda Civic Type R Concept, Volkswagen Concept A a Peugeot 207 Rcup. Studenti tak měli možnost na vlastní oči vidět a přímo si také ohmatat či vyzkoušet drtivou většinu vystavených vozidel. Prohlídka autosalonu tak studentům umožnila získat nejnovější informace a poznatky z oboru konstrukce a vývoje vozidel, které budou moci uplatnit při studiu svého oboru v blízké budoucnosti.

Jak vypadá spokojený student SPŠ?

Návštěva autosalonu, který ve studentech zanechal nesmazatelné dojmy, byla při odjezdu završena projížďkou po večerním Lipsku, po které již následovala dlouhá cesta zpět do Bruntálu.

  
 
5. ročník soutěže v "NC programování" Ing. Květoslav Bedáň

10.4.2006

Ve dnech 31.3. a 1.4. 2006 se na SPŠ v Kolíně konal 5. ročník mezinárodní soutěže v "NC programování". Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií - "ruční programování" a "CAM programování".
Obsahem soutěže byly tři disciplíny:
      - všeobecný test
      - převod NC kódu na výkres
      - tvorba NC kódu ze zadaných součástí

Soutěže se zúčastnilo 59 studentů ze 25 škol z České republiky a 11
studentů ze 4 škol z Maďarska.

Kategorie "ruční programování"
Výsledky jednotlivců:
1. Marek Pagáč - SPŠ Bruntál
2. Petr Dočekal - SOU a U Žďár n/Sázavou
3. Radek Martínek - SPŠ Bruntál
           
Výsledky škol:
1. SPŠ Bruntál
2. SOU a U Žďár n/Sázavou
3. SPŠ Vsetín

 
Krajská soutěž v grafických disciplínách Bc. Jana Kočařová

7.4.2006

Obchodní akademie v Českém Těšíně se stala dějištěm Krajské soutěže v grafických disciplínách. Naši školu reprezentovala Michaela Kaupová a Lucie Bradová, studentky 3. ročníku oboru Strojírenská technická administrativa.
Michaela se  účastnila disciplíny Wordprocessing a získala pěkné 6. místo. V korektuře textu soutěžila obě děvčata s výsledky 7. a 10. místo.
V psaní jsme sice obstály, ale na první místa musíme ještě hodně pracovat. Vítězka dosáhla na neuvěřitelných 525 úhozů za minutu.
Děkuji děvčatům za prezentaci školy a jejich chuť na sobě dále pracovat.

 
Filmové promítání Bc. Jana Kočařová

7.4.2006

V úterý 11. dubna v 15:00 promítáme v učebně 505 film Hotel Rwanda.

 
Třídní schůzky Bc. Jan Meca

3.4.2006

Třídní schůzky se uskuteční 5. dubna 2006 od 16:30 do 18:00 hodin v budově školy!

 
1. ročník turnaje SPŠ ve floorbale Petr Hromek

24.3.2006

21. března 2006 se na SPŠ konal 1. ročník Florbalového turnaje o putovní pohár. Zúčastnili se studenti ze škol: Gymnázium Rýmařov, SŠ Rýmařov, Obchodní akademie Bruntál, SPŠ Bruntál – dva týmy. Turnaj probíhal systémem každý s každým. Jako první nastoupila naše škola proti SŠ Rýmařov, patřící k favoritům turnaje. Nenechali jsme se však zaskočit  zkušeným soupeřem a vyhráli jsme o dvě branky a tím si začali věřit. Zastavili nás až vítězové turnaje z Gymnázia Rýmařov, kteří propluli turnajem bez jediného zaváhání. Celkové výsledky:
 1. místo – Gymnázium Rýmařov
 2. místo – SPŠ Bruntál – 1. družstvo
 3. místo – Obchodní akademie Bruntál
 4. místo – SPŠ Bruntál  - 2. družstvo

Detailní výsledky [stáhnout]

 
Aktivity pro studenty Bc. Jana Kočařová

8.3.2006

Studenti máte možnost se vyřádit v počítačových hrách
na 3. ročníku počítačové hry StarCraft:BroodWar

Soutěž organizuje Gymnázium Bruntál, 30. března 2006. Bližší informace u Bc. Orsága. Pozvánka a bližší informace visí na nástěnce v přízemí.

 
Fotografická soutěž Bc. Jana Kočařová

8.3.2006

server www.skoly.cz připravil pro studenty
Fotosoutěž o 5.000,- Kč.

Poukázka na nákup v internetovém obchodě v hodnotě 5.000,- Kč bude předána výherci v obou vyhlášených tématech:
Svět kolem nás Zajímavé stavby

Fotosoutěž je přístupná veřejnému hlasování, z každého počítače lze během jednoho dne zaslat pouze jeden hlas. Zvítězí fotografie s nejvyšším počtem hlasů. Soutěž bude ukončena v červnu. K předání této informace studentům lze využít i animovaný banner, který po dobu soutěže můžete umístit na Vaši www stránku. Ukázky bannerů a návod na jejich instalaci na Vaše webové stránky naleznete na této adrese: http://www.skoly.cz/fotosoutez/navod/ V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte Bc. Orsága.

 
PLES! Bc. Jan Meca

9.2.2006

11. března se uskuteční ples školy.

 • Vstup na ples od 19.00 hodin
 • K tanci a poslechu hraje ve velkém sále kapela Řebřiňák a v malé bude diskotéka.
 • Cena vstupenky je 200 Kč s místenkou a 150 Kč bez místenky (v ceně zahrnuta večeře - výběr ze dvou jídel)
 • 1. cena v tombole bude 17" LCD Monitor.

Prodej vstupenek bude zahájen v pondělí 20. února na sekretariátě školy.

 
Autoškola informuje Mgr. Marcela Králová

14.2.2006

Upozorňujeme, že naše škola SPŠ Bruntál má vlastní autoškolu. Pro dopravní studijní obory ve třetím ročníku se zde provádí výcvik pro skupinu B + C (osobní + nákladní automobil) pouze za malý poplatek (2500 Kč).

Ostatní studenti a studentky u nás mohou absolvovat výcvik pro skupinu B (osobní automobil) za velmi výhodných podmínek i před dovršením 18ti let. Trenažérová učebna, kterou naše škola disponuje, se velmi líbila i žákům základních škol, kteří si ji pozorně a s velkým zájmem prohlédli a vyzkoušeli v Den otevřených dveří nebo při akci Nebojte se střední školy.

 
Beseda o Rallye Paříž Ing. Ladislav Homolka

14.2.2006

Poutavá přednáška a beseda o Rallye Paříž – Dakar a o tuningu vozidel na SPŠ Bruntál

V minulých dnech navštívil SPŠ Bruntál v rámci budoucí spolupráce Ing. Tomáš Mück –  několikanásobný účastník Rallye Paris - Dakar a majitel firmy Tommü motor tuning. Při této příležitosti ochotně vyhověl naší prosbě a studenty z oborů Silniční doprava a Strojírenství seznámil jak se zákulisím této známé Rallye, tak i se vším, co se skrývá za pojmem tuning vozidel. Jen pro úplnost připomeńme, že Ing. Tomáš Mück byl navigátorem posádky Loprais, Mück, Stachura, která v roce 1988 tuto soutěž na voze zn. Tatra vyhrála. Bylo to poprvé, kdy čeští závodníci stanuli v Dakaru na stupních vítězů. Od té doby se stal Ing. Mück vyhledávaným expertem coby doprovod závodníků a to nejen pro znalost problematiky Dakaru, ale i pro znalost francouzštiny, která je z důvodu komunikace pro účast na této soutěži nezbytná. Dakar absolvoval celkem 10x a kromě toho byl i několikanásobným účastníkem Rallye Paris- Sirte-Le-Cap. Atmosféru těchto soutěží žákům přiblížily i filmy natočené při průběhu těchto soutěží.

Velký zájem vzbudila i druhá část besedy zaměřená na tuning vozidel. Veškeré úpravy, se kterými Ing. Mück studenty seznámil, byly navrženy na základě vědomostí nabytých vysokoškolským studiem spalovacích motorů a motorových vozidel a ověřeny mnohaletou aktivní účastí v domácím automobilovém sportu, včetně několikanásobné účasti na výše zmíněných soutěžích. Pro lepší názornost dovezl Ing. Mück pro porovnání sériové a upravené části motoru (písty, ojnice, vačkové hřídele), na kterých studentům vysvětlil podstatu těchto úprav. Na téma zvyšování výkonu motoru směřovalo také nejvíce dotazů. Žáci pochopili, že problematika tuningu vozidla se netýká jenom zvýšení výkonu motoru, ale musí být nedílně spojena i s úpravou podvozku (brzdy, pérování a tlumiče atd.) a rovněž i s úpravou převodové skříně, neboť přibližuje její charakteristiku nové, sportovní charakteristice upraveného motoru. Vzhledem k časovému limitu byla tato problematika probrána pouze informativně a žáci budou mít možnost se s ní podrobněji seznámit v rámci exkurze přímo ve firmě Tommü motor tuning, která se po upřesnění uskuteční během měsíce dubna, případně května.

Vážní zájemci o tuning vozidel (zaměřený hlavně na vozidla zn. Škoda), se mohou s uvedenou problematikou blíže seznámit na internetu na adrese: http://www.tommutuning.cz/.

 
Úspěch našich studentek Bc. Jana Kočařová

13.2.2006

V rámci předmětu ICT proběhla školní soutěž "Únorová stopa" v psaní na klávesnici 1. ročníků. Nejúspěšnější 3 postupují do regionálního kola v Krnově, které se uskuteční 9. března 2006.
Na 1. až třetím místě se umístili:

 1. Markéta Šištíková - 182,0
 2. Jakub Laník - 164,0
 3. Veronika Dobrotková - 158,0

Všem gratuluji a těším se na další soutěžní boj.

 
Výsledky soutěže grafika.sps-br.cz. Bc. Jan Meca

7.2.2006

Vítězem soutěže o nový portál školy grafika.sps-br.cz, který bude do budoucna sloužit jako prezentace prací studentů z předmětů Počítačová grafika a Technické kreslení, se stal student 2.B Jan Láňo. Jeho vítězství je o to cennější, že celou problematiku tvorby www stránek nastudoval sám, tím tak zahanbil i studenty oboru Elektronické počítačové systémy.

Gratulujeme!

 
Spolupráce s Francií Ing. Květoslav Bedáň

1.2.2006

Opět nás navštívila francouzská delegace pod vedením koordinátorky projektu Comenius 1 Martine Ossole. Začátkem ledna přivezli dva studenty, kteří pracovali ve dvou bruntálských firmách. Zajímali se také o grafické práce našich studentů, kteří pracují na projektu. Návrhy vodního kola Fontenay se jim na tolik líbily, že dva studenty pozvali na pracovní setkání do městečka Mont Bard. Jde o studenta čtvrtého ročníku Radima Dolečka a studenta třetího ročníku naší školy Rostislava Jiřičného. Setkání ve Francii se uskuteční začátkem března tohoto roku.
       
 
Úspěch našich studentek Bc. Jana Kočařová

1.2.2006

Kdo z nás by nechtěl pocítit úspěch, takový ten příjemný teplý pocit, který nás na chvíli pohltí a hýčká nás v tom, že jsem dobrá, to mi vyšlo … Samozřejmě, že časem přejde … ale chvilku užít si ho je krásné, někam dál mě to posune a začínám věřit, že to co chci také dokáži …

Tak by se daly asi popsat pocity našich dvou studentek 3.A Lucky Bradové a Míši Kaupové, které se pustily jako první do nové disciplíny – Státní zkoušky ze zpracování textu, která se pořádala na OA Bruntál 31. ledna 2006. Obě tuto zkoušku zvládly velmi úspěšně, Lucka dokonce předčila všechny soutěžící nejlepším výkonem. Nezbývá než jim blahopřát a všem ostatním, kteří neví v čem soutěžily malá pravidla:
 • studentky psaly celkem 30 minut (to určitě bolí ...),
 • za každou chybu se strhává 50 úhozů (a že jich dokážeme udělat),
 • zkouška nespočívá pouze v opisu ale v korektuře, pravopisném cvičení, opisu textu,
 • celkem při zkoušce zpracovávají 5 stran textu,
 • zkouška je placená 600 Kč, další pokus v průběhu roku stojí 300 Kč.
Studentky samozřejmě trénovaly a věnovaly tomu spoustu osobního času. Získaly osvědčení o vykonané státní zkoušce a něco navíc, co jim usnadní další pracovní uplatnění na trhu práce.
 
100 dní Bc. Jan Meca

25.1.2006

Již 100 dní je v provozu portál školy sps-br.cz. Pro zajímavost bych rád uvedl několik čísel. Návštěvnost dosáhla od počátku 13.644 (součet www, is, rozvrh). Průměrná denní návštěvnost činíla 136,44. Vzhledem k tomu, že se v anketě vyjádřila většina respondentů pro jídelníček, připravujeme pro Vás on-line portál s pochoutkami z naší jídelny.

 
Soutěž v českém jazyce PhDr. Jarmila Krumpholcová

12.1.2006

19.12.2005 proběhlo školní kolo soutěže v českém jazyce, zúčastnilo se 12 studentů ze 3. a 4. ročníků. Výsledky soutěže:

 1. Miroslav Rostočil (3.D),
 2. Zdeněk Slovák (4.B),
 3. Jan Janků (3.D)
 
Termín plesu Bc. Jan Meca

9.1.2006

Na stránkách byl zveřejněn chybný termín plesu. Ples se uskuteční od 19:00 v sobotu 11. března. Za omyl se omlouváme. Další informace a novinky týkající se plesu zveřejníme na stránkách školy počátkem příštího týdne.
 
Schůzka zájemců o studium na VŠ Bc. Jana Kočařová

9.1.2006

Učebna video; 1. února 2006; ve 14:30 hodin. Na programu:

 • Materiály k přijímacím zkouškám
 • Přihlášky a jejich vyplňování
 • Způsob odevzdávání přihlášek a jejich kontrola
 • Životopis
 • Odvolání

V letošním roce máme pouze jednu organizační schůzku. Ostatní informace na nástěnce ve 3. patře.

 
Den otevřených dveří na SPŠ Bc. Jana Kočařová

9.12.2005

Otevřené dveře doslova, protože studenti se učili  v průběhu vyučování při otevřených dveřích. Zájemci o studium si mohli prohlédnout veškeré odborné učebny – počítačové, elektrolaboratoře, jazykové učebny, písárnu, CNC učebny. Odborné informace o studiu poskytovali jak učitelé tak žáci. Příjemným zpestřením pro příchozí byla možnost zahrát si síťové hry, nahlédnout do školního časopisu, pohovořit si přímo se studenty o škole, nasát atmosféru. Z Bruntálu a blízkého okolí naši školu navštívilo přes 100 zájemců. Věříme, že se studentům na škole líbilo a v dalším školním roce přijdou studovat k nám.
 
Vánoce pro všechny Bc. Jana Kočařová

7.12.2005

Poděkování

Díky všem studentům a učitelům za pomoc při akci. Není důležité kolik dárků jsme vybrali, ale to, že nejsme lhostejní a umíme udělat radost někomu jinému. Hračky jsme rozdělily s děvčaty z prvního ročníku do balíčků a jejich osud se pokusíme dále sledovat.

Nakonec trochu statistiky. Podařilo se nám vybrat:

Sortiment

Kusů

Sortiment

Kusů

Autíčka

43

Stavebnice

5

Školní potřeby

7 balíčků

Hračky pro batolata

6

Maňásci

7

Kinder postavičky

3 balíčky

Dívčí kosmetika

1 balíček

Plyšáci

128

Panenky

13

Celkem

213

Ještě jednou všem děkuji a přeji pěkné Vánoce.

 
Zimní „Babinec“ Bc. Jana Kočařová

7.12.2005

Je jedinečná akce na naší škole pro holky a kluky z oboru TA. Protože jsme se už s nápadama jak nejlépe užít den trochu vyčerpali (akce organizujeme už třetí rok na jaře a na podzim) troufli jsme si vyrazit přes noc do nedalekých Karlovic. Místní základní škola nám poskytla azyl, tělocvičnu a kuchyňku.

V neděli odpoledne jsme si užili kosmetických rad, líčení a je škoda, že jsem neměla foťák, protože „kočky“ byly nádherný. Místo mezi lidi, jsme pak vyrazili na bojovou hru na židovský hřbitov a tam neměl kdo obdivovat krásu našich holek. Myslím si, že to ale holkám až tak nevadilo. Spěchaly na ubytovnu, protože na hřbitově strašilo!?

Závěr večera patřil sportu, hráli jsme Ringo, volejbal, basket, od všeho trošku a naši tělocvikáři by měli určitě radost, kdyby viděli, jak se umíme hýbat.

Noc byla dlouhááá, nekonečně dlouhá. Dovedete si představit spát pohromadě 24 holek?

Po ránu nás čekala místní sklárna a taky galerie v Penzionu u Řeky, srnčí guláš ve  škole a odjezd vlakem domů. Všichni jsme byli utahaní jako koťata, ale bylo to určitě příjemné zpestření a vybočení ze školního života.

Tak na jaře zase ahoj na jarním "Babinci".

 
Rekordní návštěvnost Bc. Jan Meca

29.11.2005

Doménu sps-br.cz (zahrnuje www stránky, rozvrh a informační systém) navštívilo od jejího spuštění dne 17.10.2005 do dneška 28.11.2005 (celkem 43 dní) celkem 5000 návštěvníků. Průměrná návštěvnost tedy činila 116 přístupů za den. Všem děkujeme za přízeň.

 
Nebojte se střední školy, aneb zábavné dopoledne II. Bc. Jan Meca

17.11.2005

Na naší škole opět proběhla akce "Nebojte se střední školy, aneb zábavné dopoledne", tentokrát pro základní školy z Bruntálu. Celkovým vítězem se stala
II. Základní škola Bruntál. Všem zúčastněným základním školám děkujeme za spolupráci.

Fotky ze stanovišť: [stáhnout] velikost: 9,65 MB

 
SOUTĚŽ pro tvůrce web aplikací Bc. Jan Meca

14.11.2005

Zůčastněte se soutěže o nový webový portál školy grafika.sps-br.cz nebo o intro na stránky školy. Více informací naleznete zde. Logo potřebné pro vytvoření prací stáhnout.

 
Den otevřených dveří Bc. Jan Meca

10.11.2005

 

Ve středu 7. prosince 2005 od 12:00 do 17:30 se uskuteční den otevřených dveří.

Přijďte se podívat a osobně se přesvědčit o výhodách studia na naší škole. Jsme progresivní a neustále se zlepšujeme. Těšíme se na Vás.

 
Projekt SOCRATES COMENIUS Ing. Květoslav Bedáň

7.11.2005

Naše škola je zapojena do společného evropského projektu SOCRATES COMENIUS – aktivita 1. Jedná se o partnerství ve společném evropském projektu: "Jugend und Arbeit in einem sich verändernden Europa". Jedním z úkolů je konstrukce a stavba vodního hamru v sisterciánském kláštěře Fontenay nedaleko městečka Mont Bard ve Francii. Další aktivitou je pátrání po stopách sisterciánského řádu v Evropě. Projekt sdružuje několik partnerských měst. Je to Bruntál(CZ), Sulechow(PL), Friedberg(DE), Modica (IT), Czerwionka(PL) a Mont Bard(FR).

Fotografie a nákresy vodního hamru: [stáhnout] velikost: 3,9 MB
 
Vánoce všem dětem Bc. Jana Kočařová

2.11.2005

PRODLOUŽENO DO 30. LISOPADU!!!!!

Udělej si dvojnásobnou radost a nalož si dárek navíc, obdaruj někoho druhého, třeba kluka nebo holku z Afriky nebo Pakistánu…
Co můžeš udělat?

 • dones novou nebo použitou hračku, stavebnici, panenku, auto, sešit, prupisku, fixy, figurky, atd. (poničené, rozbité, nefunkční nebereme),
 • napiš lístek s tvojí adresou do balíčku (můžeš se tak zpětně dozvědět komu jsi udělal radost),
 • my tvůj dárek zabalíme a všechny hromadně předáme humanitární společnosti ADRA, Člověk v tísni.

Dárky dones do kabinetu výpočetní techniky v týdnu od 31. října do 11. listopadu 2005. Díky všem nelhostejným studentům i učitelům. Leták k akci lze stáhnout zde.

 
Nebojte se střední školy, aneb zábavné dopoledne Ing. Antonie Jiskrová

25.10.2005

Navázali jsem na tradici z minulého roku a pozvali jsme základní školy z blízkého okolí Bruntálu na aktivní dopoledne u nás ve škole. Studenti z Břidličné, Andělské Hory a Karlovic soutěžili na stanovištích v displínách: jazykové znalosti, počítačová hra, trenažer, CNC stroj, psaní na klávesnici a sportovní soutěže. Vítězem dnešního klání se stala ZŠ Břidličná (dívčí družstvo). Zúčastněným školám děkujeme a doufáme, že se tento den stane příjemnou každoroční tradicí.

Fotky ze stanovišť: [stáhnout] velikost: 4,25 MB
 
Krajský přebor v přespolním běhu Bc. Jan Meca

20.10.2005

Na naší škole se ve středu 19. října uskutečnil Krajský přebor v přespolním běhu.
Výsledková listina: [stáhnout] velikost: 59 KB
Fotky vítězů: [stáhnout] velikost: 3,6 MB
Fotky ze závodu: [stáhnout] velikost: 2,9 MB

V případě zájmu o další fotografie pište na homolka@sps-bruntal.cz.

 
Nový informační systém školy Bc. Jan Meca

17.10.2005

Škola spustila nový školní informační systém. Žáci a jejich zákonní zástupci tak mohou průběžně sledovat hodnocení, absenci a kázeňská opatření. Data jsou v systému aktualizována v měsíčních intervalech. Systém naleznete na stránkách http://is.sps-br.cz.
 
Webový portál školy Bc. Jan Meca

17.10.2005

Střední průmyslová škola v Bruntále zahájila provoz nového webového portálu. Na jeho stránkách najdete informace týkající se školy a jejich aktivit. Doufáme, že se Vám stránky budou líbit, a že na nich naleznete informace, které hledáte. S případnými dotazy se obracejte mailem na redaktora stránek [kocarova@sps-bruntal.cz] nebo webmastera na adrese [meca@sps-bruntal.cz].
 
       

Střední průmyslová  škola, Bruntál, příspěvková organizace, Kavalcova 1, Bruntál 792 01, tel:555559711, fax:555559720, spsbru2@sps-bruntal.cz
ičo: 00601322, číslo účtu: 5633771/0100